قوانین و مقررات

توجه : کلیه مسافرین و رزروگیرندگان آنلاین و یا آفلاین ( تلفنی ) که خریدشان قطعی شده است ؛ ملزم به پذیرش و رعایت قوانین ذیل الذکر می باشند .

این مجموعه هیچگونه مسئولیتی در قبال ضرر و زیان ناشی از عدم اطلاع مسافر یا رزرو گیرنده از موارد زیر را بر عهده نخواهد داشت.

شرایط و ضوابط عمومی
۱٫ وبسایت فروش اینترنتی بلیط هواپیما و قطار و دیگر خدمات گردشگری صرفا یک وب سایت واسطه و بر اساس مجموعه قوانین جمهوری اسلامی ایران، جرایم اینترنتی و قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی فعالیت میکند. خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیط و دیگر خدمات ، متعهد اجرای قوانین و اعلام میدارد که از کلیه ی قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.
۲٫ کلیه حقوق محتوای موجود در سایت محفوظ است و استخراج یا کپی از هر یک از بخش های سایت تنها با کسب اجازه رسمی دارنده نماد ثبت ساماندهی میسر است. همچنین هرگونه سوء استفاده از نام پرهام گشت پارسیان و یا نام تجاری آن و نیز نشانه ها و لوگوی آن و نام های مشابه که شبهه مشابهت و تطابق را ایجاد نماید ممنوع است و در صورت وقوع از طریق مراجع قانونی ذیصلاح مورد پیگرد قرار می گیرد.

۳٫ کلیه اطلاعات شخصی کاربران در سایت به جز برای مراجع قانونی ذیصلاح که در قانون به صراحت به آنها اشاره شده باشد کاملاً محرمانه و محفوظ است و شرکت پرهام گشت پارسیان اروند تمام تلاش خود را برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران به عمل می آورد. به همین منظور همه تلاشها برای نفوذ یا تخریب سایت مورد پیگری قرار می گیرد و در صورت لزوم از طریق مراجع قانوی ذی صلاح اقدام و مورد پیگرد قرار می گیرد.

۴٫ کلیه اطلاعات وارد شده در سایت توسط خریداران، مسافران و کاربران باید بصورت صحیح در سایت وارد شود و رزرو گیرنده نماینده تام الاختیار مسافر موضوع بلیط یا واچر صادره می باشد و در صورت عدم صحت این اطلاعات مسئولیت عواقب احتمالی بعدی مانند نیاز به صرف هزینه مجدد برای تهیه بلیط جایگزین بر عهده رزرو گیرنده میباشد.

۵٫ پس از انجام عملیات پرداخت خرید بلیط هواپیما، باید اطلاعات مورد نظر تایید و قطعی شوند که در این صورت موضوع از طریق پیامک و ایمیل و یا ارسال اصل بلیط و تیکت و یا واچر خدمات از طریق اینترنت به خریدار اعلام شده و در صورت انجام نشدن درخواست، هزینه پرداخت شده به حساب خریدار بازگشت داده می شود.

۶٫ در پروازهای چارتر ارائه ی یک نسخه از بلیط چاپ شده و در پروازهای سیستمی، ارائه ی شماره ی بلیط به همراه کارت شناسایی معتبر به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است. همچنین بلیط خریداری شده قابل واگذاری یا فروش به غیر نیست و هنگام پذیرش مسافر در فرودگاه، باید اطلاعات هویتی بلیط با کارت شناسایی یا پاسپورت مسافر مطابقت داشته باشد در غیر اینصورت مسئولیت عدم پذیرش مسافر آن بلیط بر عهده خریدار و رزرو کننده بلیط است.

۷٫ در پروازهای بین المللی گذرنامه مسافرین باید حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد و در غیر اینصورت مسئولیت ناشی از عدم توجه به آن بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین در پروازهای بین المللی که مسافر اقامت یا ویزای کمتر از ۶ ماه در کشور مقصد را دارد باید نسبت به خرید بلیط برگشت نیز اقدام نماید و در صورت عدم رعایت این موضوع کلیه مسئولیت آن از جمله ممانعت در سوار شدن بر عهده مسافر خواهد بود. همچنین مسئولیت دریافت ویزا با توجه به قوانین کشور مقصد بر عهده خریدار بلیط می باشد و هفت اورنگ در این خصوص مسئولیتی ندارد.

۸٫ وبسایت فروش اینترنتی بلیط گروه خدمات پروازی و مسافرتی پرهام گشت پارسیان اگرچه تنها به فروش اینترنتی بلیط هواپیما و یا قطار و یا کشتی اقدام می ورزد ولی در قبال شرایط کنسلی، تاخیر یا تعجیل پرواز ( ریلی و کشتی ) مسئولیتی بر عهده ندارد اما خود را موظف می داند در صورت بروز خطا از جانب شرکت هواپیمایی یا چارتر کننده، موضوع را بر اساس اسناد و مدارک به نفع مسافر تا حد ممکن پیگیری نماید.

۹٫ کلیه پروازها بصورت یک طرفه به فروش می رسد و در صورت نیاز به رفت و برگشت، خریدار باید پرواز برگشت را نیز جداگانه خریداری نماید. همچنین پروازهای رفت و برگشت هیچ ارتباطی به یکدیگر ندارند و در صورت لغو یا کنسلی هریک بر روی دیگری تاثیری نمی گذارد.

۱۰٫صدور بلیط اینترنتی در صورت تأیید پرداخت وجه از سوی بانک محال الیه ممکن می باشد.

۱۱٫به منظور ارتقاء سطح کیفی خدمات کلیه مکالمات فیما بین مسافر و رزرو گیرنده و مجموعه پرهام گشت پارسیان به صورت اتوماتیک ضبط می گردد و در صورت حدوث اختلاف در خصوص مسئله مطرح شده حداکثر تا ۱۴ روز از زمان خرید و یا رزرو خدمات مسافرتی ملاک حل موضوع رجوع به صدای رکورد شده می باشد .( زمان نهایی نگهداری این رکوردها ۱۴ روز می باشد که پس از آن به شکل خودکار حذف می گردند )

شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیط چارتر
۱٫ پروازهای چارتری در مقایسه با پروازهای سیستمی با تغییرات بیشتری مواجه هستند و در برخی حالات که خیلی به ندرت اتفاق می افتد ممکن است بلیط صادر شده ( به دلایل مختلف موجه قانونی ) قابل استفاده نباشد. پرهام گشت پارسیان تمام تلاش خود را می کند که چنین حالتی بروز ندهد و در صورت وقوع آن تلاش می نماید تا مبلغ بلیط خریداری شده را از طریق تامین بلیط جایگزین یا عودت مبلغ بلیط از طریق چارتر کننده جبران نماید. در اینگونه موارد اصل جایگزینی بلیط دوم موضع استرداد وجه و یا تامین خسارات وارده به رزرو گیرنده و خریدار را جبران می نماید و خریدار حق مطالبه مبلغ دیگر و یا خسارات دیگری را دارا نمی باشد .

۲٫ بر اساس مقررات سازمان هواپیمایی کشوری، مسئولیت کنسلی، تاخیر یا تعجیل در زمان انجام پرواز، بر عهدهی شرکت هواپیمایی برگزار کننده ی پرواز است و تنها در صورت لغو کامل پرواز چارتر و عدم دریافت بلیط جایگزین از طرف چارتر کننده، مبلغ بلیط به طور کامل عودت داده خواهد شد و در مواردی که رزرو گیرنده پرواز را از بابت تأخیر احتمالی یا کنسلی بیمه می نماید با توجه به نوع بسته بیمه خریداری شده خسارات به وی استرداد می گردد .

۳٫ اگر پرواز شما با تاخیر بیش از ۲ ساعت یا نقص فنی دچار شد و در نهایت منجر به انصراف شما از پرواز شد می بایست بلیط مُهرشده از طرف نمایندگی و دفتر ایرلاین مستقر در فرودگاه را به آدرس شرکت پست سفارشی نمایید تا همکاران ما در بخش پشتیبانی، درخواست انصراف شما را پیگیری نمایند. لغو یا تاخیر بیش از دو ساعتِ پرواز، شامل جریمه کنسلی نمیشود.

۴٫ درصورتNo-Show شدن مسافر (مسافری که پرواز خود را انجام ندهد) بلیط به طور کامل سوخت خواهد شد. همچنین مسافری که بلیط خود را به صورت تلفنی و یا آفلاین رزرو کرده و یا در محدوده ۲۴ ساعت مانده به پرواز بليط خود را باطل نمايد نیز No-Show محسوب میشود.

۵٫ هر نوع انصراف بلیط از طرف مسافر تا قبل از ۲۴ ساعت مانده به پرواز هواپیما، بر طبق قوانین کنسلی هر چارتر کننده متفاوت است. پس از درخواست استرداد توسط مسافر، ما در خواست کنسلی و استرداد هزینه را به چارتر کننده مربوطه ارسال و آن را پیگیری می نماییم و تنها در صورت پذیرش این درخواست از سوی چارتر کننده، جریمه از قیمت بلیط کسر شده و بقیه ی پول، به طور آنلاین بین ۳ تا ۲۰ روز به حساب مسافر برمیگردد.

۶٫ قیمت بلیط چارتر برای نوزاد تا ۲ سال، متفاوت است که هنگام رزرو اینترنتی رقم آن نمایش داده می شود( فقط بیمه ) اما برای مسافرین بالای ۲ سال همانند بزرگسال محاسبه می شود.

شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیط هواپیما

۱٫ در قوانین هواپیمایی کشوری، فرد نوزاد به کمتر از دو سال و فرد کودک به دو تا دوازده سال تمام و فرد بزرگسال به بیش از دوازده سال اطلاق میشود. همانطور که قبلا ذکر شد در پروازهای چارتری و غیر قابل استرداد، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است اما در پروازهای با نرخ مصوب (سیستمی)، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است و همچنین در این نوع پروازها، بلیط کودک را به هیچ وجه نمیتوان به تنهایی و جدا از بلیط بزرگسال خریداری نمود.

۲٫ کلیه پروازهای داخلی با مبدا تهران و شرکت های هواپیمایی ایران ایر، آتا و زاگرس از ترمینال ۲ و سایر شرکت های هواپیمایی از ترمینال ۴ فرودگاه مهرآباد انجام می شود و حضور مسافر یک ساعت قبل از زمان پرواز در فرودگاه الزامی است.

۳٫ کلیه پروازهای خارجی مبدا تهران از فرودگاه بین المللی امام خمینی انجام می شود و حضور مسافر سه ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است.

۴٫ طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک برای خانمهای باردار، افراد مبتلا به بیماریهای قلبی-عروقی، بیماریهای تنفسی، صرع، آنمی شدید، دیابت ملیتوس کنترل نشده، کسانی که دیالیز میشوند یا کسانی که از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی استفاده مینمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری میباشد. همچنین لازم است که این مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند.

۵- مسٔولیت بهمراه داشتن هرگونه وسایٔل ارتباطی ممنوعه که در لیست اشیاء ممنوعه سفرهای هوایی و ریلی و دریایی و زمینی می باشد کاملا متوجه مسافر خاطی می باشد .